Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

Wypożyczalnia kajaków Piraci Parsęty

Dziś podczas wodowania kajaków w Osówku naszym gościem była Pani st.sierz. Kinga Plucińska – Gudełajska z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. Podczas naszej odprawy przed spływem omówiła jak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą. Więcej informacji na temat akcji ,, Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą ” można uzyskać na http://www.policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/32301,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-Strona-glowna.html  . Pogoda dopisała, kajakarze szczęśliwie dopłynęli do Byszyna gdzie w wyznaczonym miejscu zakończyli spływ ogniskiem z kiełbaską. Continue reading

ZAPRASZAMY NA MAJÓWKĘ Z PIRATAMI 29 kwiecień  – 7 maj !!!

– Wypożyczając kajak nie jesteście ograniczeni czasowo możecie płynąć cały dzień.

– Można wypożyczyć kajak mając swój własny transport ( relingi, przyczepka)

– Polecamy najbardziej popularne trasy :

 

  1. BARDZO ŁATWA – rzeka Parsęta spływ z dziećmi od Białogardu do Rościna 1,5h można wrócić ,, pod prąd ” do Białogardu – wolny nurt na tym odcinku jak na jeziorze lub odbieramy kajaki z Rościna.

 

  1. ŁATWA – rzeka Parsęta od Byszyna do Białogardu czas spływu około 3 godziny. Kilka drzewek do ominięcia kajakiem bez konieczności przeprawiania się po drzewach.

 

  1. ŚREDNIO TRUDNA – rzeka Radew Niedalino – Nosowo czas spływu 7 godzin. Dwie tamy gdzie przenosimy kajaki, czasem drzewko do ominięcia kajakiem. Bardzo ładna widokowo trasa. W Nosowie może być nocleg pod namiotem lub w pokoju hotelowym pałacu z XIXw i rano dalej spływ Radwią do Karlina i Parsętą do Wrzosowa.

 

  1. TRUDNA PÓŁ NA PÓŁ – rzeka Parsęta od Osówka do Białogardu. Pierwsze 3 godziny do Byszyna sporo zwalonych drzew w poprzek rzeki do przepraw kajakami bez możliwości wychodzenia na brzegi. Od Byszyna do Białogardu 3 godziny łatwy spływ do ominięcia czasem jakieś drzewko.

 

  1. BARDZO TRUDNA – rzeka Parsęta STARE DĘBNO – OSÓWKO jedynie 8 km rzeki z drzewami do przepraw, czas spływu 8-10 godzin. Zalecamy płynąć pojedynczo w kajaku. W Osówku piękna polana przy kamiennej tamie na biwak i drugi dzień spływu przez 6 godzin do Białogardu.

 

Więcej informacji i tras spływu na naszej stronie

Serdecznie zapraszamy :

PIRACI PARSĘTY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02 kwietnia 2017 roku pod wiosła poszła rzeka Parsęta na odcinku Byszyno – Białogard. Widać już nadchodzącą wiosnę po rozkwitającej zieleni. Przeszkód w postaci zwalonych drzew w poprzek rzeki nie spotkaliśmy, jest kilka technicznie trudnych miejsc z szybszym nurtem i koniecznością ominięcia zwalonego częściowo drzewa do rzeki. Bardzo fajny odcinek na 3 godzinne wiosłowanie.

Continue reading

Planujesz Urlop…Wakacje…Weekend…?

Zaplanuj z Piratami Parsęty !!!

PRZYGODA rz. PARSĘTA fot.25

Pomożemy Wam spędzić ten czas aktywnie i ciekawie.

Zapraszamy na spływy kajakowe z noclegami pod namiotem lub w pokojach pałaców z XIXw.

Spływy możecie urozmaicić grą w Paintball, wycieczką nad morze do Mielna lub Kołobrzegu z licznymi atrakcjami turystycznymi.

Na spływy kajakowe proponujemy odcinki bardzo łatwe i bardzo trudne, każdy znajdzie coś dla siebie pod swoje możliwości kajakarskie.

Wystarczy do nas zadzwonić tel : 886256945 / 693012697

Lub napisać kajaki@piraci-parsety.pl

Odpowiemy na pytania i zarezerwujemy terminy.

Continue reading

 

2016-08-02_07-24-12

Grupa znajomych Pana Grzegorza Niedźwiedzia postanowiła przez kilka dni zwiedzić kajakami najciekawsze odcinki okolicznych rzek. Czas pobytu pozwolił na poznanie : Parsęty, Chotli, Pokrzywnicy i Radwi. Bazą noclegową było gospodarstwo ,,KAPRYS” www.kaprys.agro.pl do którego po codziennych mokrych atrakcjach kajakowych z ochotą wracali na nocleg.  Pozdrawiamy całą EKIPĘ i zapraszamy ponownie , pozostały nie zdobyte odcinki do kajakowania.. Continue reading