Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

Do Państwa dyspozycji oddajemy 50 kajaków polietylenowych niemieckiej firmy Eskimo model ,,Balu Fiji” 

 

NA ŻYCZENIE DEMONTUJEMY PRZEDNI FOTEL I JEST PAKOWNA WYPRAWOWA JEDYNKA !!!

Dlaczego akurat ten model ???

      Kajak niemieckiej firmy Eskimo model Balu Fij długość 3,9m, szerokość 86cm, waga 33kg. Z uwagi na parametry najlepszy kajak do wypożyczalni, wiem że dziś system się zmienił, kiedyś była jeszcze potrzeba dużych kajaków 4,8-5 metrów długości, dziś zmienił się układ, wszyscy pływają krótkie trasy, 1-2 dniowe, a jeśli dłuższe to z przewozem bagaży.

      Po co duży kajak? Kiedy wystarczy krótki zwrotny i łatwy w załadunku i obsłudze, stąd jest Balu, niezawodny niemiecki produkt – niczym niezawodny 123 Puchatek od Mercedesa. Polietylen wysoki HDPE do rozdmuchu zapewnia wysoką sztywność, dzięki czemu kajak nie musi posiadać dodatkowych wgłębień czy kantów by usztywnić kadłub. Kajaki wykonane techniką Rotomouldingu z racji gorszego polietylenu muszą posiadać na skorupie kajaka załamania i wcięcia by uzyskać sztywność, stąd też, nie dla ozdoby na kokpicie powstają rzeźbione wręby czy wklęsły lub wypukły kil, oraz dodatkowe stateczniki na dnie kajaka, wszystko to sprawia że polietylen o niskiej temp. topnienia sprawia wrażenie kajaka o sztywnej skorupie, ale to tylko wrażenie, podobnie jak rura aluminiowa mocowana na dnie kajaka. Kajak Balu posiada stałą zintegrowaną rączkę ułatwiającą obracanie kajaka przy wylewaniu wody. Rączka nie urywa się nawet przy wyciąganiu kajaka za pomocą liny zamocowanej do rączki przy przeprawach w rzece. Sprzęt niemal nie do zajechania, przetłoczenie na kilu sprawia że jest tam 3 cm grubości polietylenu więc jego żywotność jest na lata, nie wymaga dodatkowych wymiennych końcówek czy zakładania blachy i dlatego kajak kajakiem, ale należy zwrócić uwagę z jakiego polietylenu jest zrobiony, i tutaj polecam polietylen HDPE i technikę którą stosuje firma Prijon oraz Eskimo (Balu).

 

    Żeby zapewnić komfort i bezpieczeństwo wybraliśmy klasyczną kamizelkę kajakową firmy Aquarius nakładaną przez głowę lub wsuwaną bokiem po rozpięciu klamer z prawej lub z lewej strony. Dzięki odpowiedniemu wycięciu pod pachami kamizelka nie krępuje ruchów podczas wiosłowania. Pas krokowy zapobiegnie wyśliźnięciu się z kamizelki. Odpowiedni materiał nie powoduje dyskomfortu w kontakcie ze skórą. Model najczęściej wybierany przez dobre wypożyczalnie kajakowe i profesjonalne firmy organizujące spływy. Środek asekuracyjny zgodny z normą PN-EN ISO 12402-5:2007.

     Jest to prawdopodobnie najbardziej popularna kamizelka asekuracyjna wśród wypożyczalni kajakowych w Polsce.

    Specjalnie na naszą prośbę podyktowaną 4-letnim doświadczeniem przy organizacji spływów kajakowych na okolicznych rzekach, producent kamizelek firma Aquarius wykonała kilka ulepszeń standardowo produkowanych modeli oferowanej dla Państwa kamizelki, które przyczynią się do jeszcze większej wygody i funkcjonalności podczas wielu godzin spędzonych w kajaku.

   Drążki naszych wioseł wykonane są z aluminium powleczone specjalną osłoną zapewniającą pewny uchwyt podczas wiosłowania nawet gdy drążek jest wilgotny. Pióra wykonane są z polietylenu bardzo wytrzymałe i jednocześnie elastyczne, śmiało można się odpychać od kamieni i drzew nie martwiąc się pęknięciem piór.

Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na spływy kajakowe rzekami Parsęta, Radew, Rega. Proponujemy dla Państwa bezpieczny i wygodny sprzęt. SERDECZNIE ZAPRASZAMY studenckie spływy kajakowe