Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

OBOZY KAJAKOWE

Z ,, PIRATAMI PARSĘTY”

3 dni NA RZECE RADEW I PARSĘTA

Z NOCLEGIEM POD NAMIOTEM

W PARKU PAŁACU W NOSOWIE Z XIXw.

z możliwością wynajęcia pokoju w Pałacu.

DLA GRUP od 8 do 70 osób

 

SEZON KAJAKOWY 2016

    

Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY wszystkie chętne osoby serdecznie zaprasza  na trzydniowy obóz kajakowy rzeką Radew i Parsęta od miejscowości Niedalino do Kołobrzegu.     

                                 Kajakarze średnio zaawansowani z pewnością docenią piękno krajobrazu proponowanych odcinków rzek a osoby początkujące będą mogły zdobyć swoje pierwsze doświadczenia pod czujnym okiem ratowników WOPR biorących udział w spływie kajakowym. Proponowaną trzydniową trasę spływu doceniał nasz Papież Jan Paweł II który oprócz wędrówek po górach brał udział w wielu spływach kajakowych i płyną również tą trasą. Również słynny Polak Pan Aleksander Doba który kolejny raz w tym roku zamierza samotnie kajakiem pokonać Atlantyk doceniał uroki naszych rzek płynąc tym odcinkiem. Po zakończeniu trzydniowego obozu kajakowego proponowaną trasą zdobyte doświadczenia pozwolą na uczestnictwo w bardziej ekstremalnych spływach trudnymi odcinkami górnej rzeki Parsęty i Radew. 

 

Gimnazjaliści ZS STO W-wa fot.7

Jako stałą bazę noclegową przez wszystkie dni proponujemy biwak na terenie Parku Pałacu z XIXw w Nosowie z możliwością wynajęcia pokoju hotelowego skąd będziemy przewozić kajakarzy autobusem na poszczególne odcinki trasy spływu.

http://www.palacnosowo.ohp.pl/

PLAN SPŁYWU :

DZIEŃ 1

Przywitanie uczestników spływu na terenie Parku Pałacu w Nosowie w godzinach 18.00-20.00.

W zależności od pory przyjazdu wieczorne ognisko.

RADEW NIEDALINO - BIAŁOGÓRZYNO fot.39

DZIEŃ 2 – rzeka RADEW do przepłynięcia 20 km czas spływu około 6 godzin.

08.00 do 09.30 przywitanie uczestników spływu na terenie Parku Pałacu w Nosowie którzy dojechali.

10.00 wyjazd autobusem do miejscowości Niedalino na spływ kajakowy rzeką Radew.

10.30 odprawa przed spływem kajakowym

11.00 START SPŁYWU.

17.00 KONIEC SPŁYWU W NOSOWIE

17.30 ciepły posiłek turystyczny.

19.30 – 23.00 ognisko integracyjne.

Bardzo ładny krajobrazowo odcinek rzeki, głównie tereny leśne. Jako urozmaicenie kilka drzewek w korycie rzeki do umiejętnego ominięcia kajakiem. Można spotkać na brzegach rzeki zwierzęta leśne i ptactwo. Na trasie spływu dwie tamy gdzie na krótkim odcinku trzeba przenieść kajaki.

A.M.L fot 29

DZIEŃ 3 – rzeka RADEW i PARSĘTA do przepłynięcia 34 km czas spływu około 6 godzin.

10.00 START SPŁYWU z Nosowa do Miechęcina.

16.00 KONIEC SPŁYWU w Miechęcinie transport autobusem do Nosowa.

17.30 ciepły posiłek turystyczny

19.30-23.00 ognisko integracyjne.

Spływ przez pierwsze 80 minut parkiem Pałacu przez teren leśny. Ciekawy odcinek, ładny widokowo, kilka drzewek do ominięcia kajakiem z miejscami szybszym nurtem. Czasem trzeba się schylić w kajaku , żeby przepłynąć pod drzewem, czasem trzeba rozpędzić kajak i przepłynąć po drzewie. Na trasie spływu krótka przeniosła przez teren budowy mostu w okolicy wioski Lulewice, być może bez tej przenioski w zależności od etapu prac na moście w dniu spływu. Druga przeniosła na krótkim odcinku przez zabytkową Wyspę Biskupią w Karlinie. W Karlinie wpływacie rzeką Radew w rzekę Parsętę. Płynąc Parsętą trzecia przenioska przez próg wodny w Pyszce co również nie sprawi problemu i będzie można rozprostować nogi.

EKIPA Z KOSZALINA fot.44

DZIEŃ 4. – rzeka PARSĘTA do przepłynięcia  28 km czas spływu około 5 godzin.

09.00 wyjazd autobusem z Nosowa do Miechęcina.

09.30 START SPŁYWU

14.30 KONIEC SPŁYWU W KOŁOBRZEGU transport autobusem do Nosowa.

16.00 ciepły posiłek turystyczny.

17.00 UROCZYTE ZAKOŃCZENIE OBOZU KAJAKOWEGO WYJAZD DO DOMU.

Od Miechęcina spływ rzeką Parsętą bez przeszkód w rzece i przenoszenia kajaków, ładna widokowo trasa spływu, rzeka nie stoi w miejscu płynie dość wartko ale wiosłować oczywiście trzeba. Spokojny odcinek rzeki i można emocjonalnie odpocząć od trudów życia codziennego. W Kołobrzegu przepływając pod pierwszym mostem jest bystrze, które pokonujemy lewą stroną pod lewą częścią mostu. Za pierwszym mostem skręcamy kajakami w lewo wpływamy w Kanał Drzewny i płyniemy do betonowego mostu przy hali Milenium gdzie jest zakończenie spływu odbiór kajaków, wioseł i kamizelek oraz osób autobusem do Pałacu w Nosowie.

26-04-2014 spływ Byszyno-Białogard rzeka Parsęta www.piraci-parsety.pl fot.76

REGULAMIN

OBOZU KAJAKOWEGO

Z ,, PIRATAMI PARSĘTY”

3 dni NA RZECE RADEW I PARSĘTA

 

CENA OD OSOBY – 250zł

W PRZYPADKU ODWOŁANIA OBOZU KAJAKOWEGO  ZE WZGLĘDÓW ZAŁAMANIA POGODY, Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD WYPOŻYCZALNI KAJAKÓW PIRACI PARSĘTY, Z BRAKU WYSTARCZAJĄCEJ LICZBY CHĘTYCH WPŁACONE KWOTY ZOSTANĄ W CAŁOŚCI ZWRÓCONE DO 8 DNI ROBOCZYCH OD DATY PLANOWANEGO OBOZU.

CENA OBEJMUJE :

– opłatę za pobyt 3 dniowy na terenie Parku Pałacu w Nosowie.

– miejsce w kajaku dwuosobowym ( można zgłaszać uczestnictwo w dobranych parach)

– możliwość korzystania z toalety i prysznica.

– ciepły posiłek turystyczny wydany co dzień po każdym powrocie ze spływu do Nosowa na biwak.

– opieka ratowników WOPR podczas spływu.

– transport autobusem na wszystkie etapy spływu.

– wieczorne wspólne ognisko.

– ubezpieczenie NNW każdej osoby na 100 000zł.

DODATKOWO :

– DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ za dopłatą 30 zł/osoba za każdą noc :

nocleg w pokoju hotelowym Pałacu (pokoje kilku osobowe są 1-, 2-, 3-, i 4- osobowe z łazienkami. Łącznie 15 pokoi na 50 miejsc noclegowych)

– można w Pałacu dokupić śniadanie -14zł/osoba

– można w Pałacu dokupić kolację – 16zł/osoba

– możemy zapewnić transport z dworca PKP Karlino , Białogard do Pałacu w Nosowie.

Bus 8 osób z Karlina do Nosowa = 40 zł : 8 osób = 5 zł od osoby.

Bus 8 osób z Białogardu do Nosowa = 40 zł : 8 osób = 5 zł od osoby.

Autobus do 50 osób z Karlina do Nosowa = 250zł : 50 osób = 5 zł od osoby.

Autobus do 50 osób z Białogardu do Nosowa  = 250zł : 50 osób = 5 zł od osoby.

– Możemy zapewnić autobus i transport na obóz oraz powrót do domu z dowolnego miasta w Polsce i za granicą cena do ustalenia.

– Możemy zaproponować inną ofertę z wieloma atrakcjami, lub zrealizować Państwa pomysły ceny do ustalenia.

SPOSÓB REZERWACJI :

Grupy znajomych od 8 do 70 osób, szkoły, zakłady pracy, biura turystyczne -chętnych na taką formę obozu kajakowego prosimy :

– telefonicznie 693012697 Jarosław Krawiec. Pytać czy jest jeszcze wolny termin na wybraną datę obozu kajakowego. Nie odbieramy ODDZWANIAMY.

– Podać Imię Nazwisko PESEL celem wykupienia ubezpieczenia NNW.

– Wpisujemy osobę na listę. Czekamy na przelew całej kwoty 250 zł od osoby na konto PIRATÓW PARSĘTY do pięciu dni roboczych. Lub przelew za całą grupę.

– na przelewie podać nazwisko imię lub nazwę firmy z dopiskiem PIRACKI OBÓZ KAJAKOWY data obozu.

– brak przelewu do 5 dni roboczych po zarezerwowaniu telefonicznym daty na obóz weryfikujemy oddzwaniając do chętnej osoby. Brak kontaktu po braku przelewu skreślamy osobę z terminu.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 1. Podstawą zrealizowania obozu kajakowego jest wpłata 250 zł od osoby na konto PIRATÓW PARSĘTY. Decyduje kolejność zgłoszeń telefonicznych przy indywidualnych wpłatach zamawiających.
 2. Umiejętność pływania.
 3. W OBOZIE KAJAKOWYM Z PIRATAMI PARSĘTY mogą uczestniczyć jedynie osoby, które ukończyły 18 lat (na dzień rozpoczęcia obozu), osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w obozie jedynie pod opieką opiekunów prawnych.
 4. Przestrzeganie regulaminu obozu kajakowego oraz poleceń ratowników WOPR i właścicieli Wypożyczalni Kajaków PIRACI PARSĘTY.

SPRAWY FINANSOWE

 1. Osoba rezygnująca z obozu na 13 dni przed jego rozpoczęciem lub w trakcie jego trwania, z wyłączeniem zdarzeń losowych lub odwołania obozu kajakowego przez PIRATÓW PARSĘTY, pokrywa koszty organizacyjne w kwocie 250 zł od osoby wpłacone na konto PIRATÓW PARSĘTY.
 2. Nie stawienie się w wyznaczone miejsce i na wyznaczoną godzinę odjazdu autobusu na obóz, na spływ kajakowy, czy powrotu ze spływu powoduje powrót do miejsca biwaku na własny koszt lub nie uczestniczenie w obozie kajakowym bez zwrotu kosztów organizacyjnych we wpłaconej kwocie 250 zł .

SPRZĘT I EKWIPUNEK: 

 1. W PAŁACU I W WIOSCE NOSOWO I NA TERENIE BIWAKU BRAK SKLEPU.
 2. SKLEP 18km od Nosowa w Białogardzie lub 13 km od Nosowa w Karlinie.
 3. Sprzęt biwakowo – turystyczny ( namiot, karimata, śpiwór, prowiant wodę do picia) każdy uczestnik organizuje we własnym zakresie.
 4. Każdy z uczestników zobowiązany jest do dbania o sprzęt przekazany mu na czas trwania obozu kajakowego; za zagubiony sprzęt odpowiedzialność finansową ponosi uczestnik obozu kajakowego odpowiedzialny za powierzony mu sprzęt (w skład sprzętu przypadającego na uczestnika wchodzą: kajak, wiosło, kamizelka asekuracyjna)
 5. Nie można porzucić sprzętu i zrezygnować z uczestnictwa w spływie kajakowym podczas obozu.
 6. W razie rezygnacji z dalszego płynięcia w trakcie trwania spływu kajakowego, należy na koszt własny dostarczyć- sprzęt z miejsca, w którym nastąpiła rezygnacja na miejsce wskazane przez kierownictwo, gdzie nastąpi odebranie sprzętu od uczestnika spływu.
 7. Wszystkie uszkodzenia lub zagubienia sprzętu muszą być bezzwłocznie zgłaszane organizatorom, którzy podejmują ostateczną decyzje finansową związane z tą sprawą.

PRZYJMOWANIE I WERYFIACJA UCZESTNIKÓW :

Przyjmowanie i weryfikacja przybyłych uczestników w pierwszym dniu obozu kajakowego od 17.00 do 20.00, w drugim dniu obozu kajakowego od godz. 8.00 do 9.30 na terenie biwakowym PAŁACU W NOSOWIE. Osoby, które nie zgłoszą swojej obecności do godz. 9.30 w drugim dniu obozu zostaną skreślone z listy uczestników. Wpisowe nie podlega zwrotowi.

UCZESTNICY OBOZU KAJAKOWEGO  ZOBOWIĄZANI SĄ DO:

 1. Przestrzegania regulaminu OBOZU KAJAKOWEGO Z ,, PIRATAMI PARSĘTY” 3 dni NA RZECE RADEW I PARSĘTA oraz obowiązku podporządkowania się wszystkim zarządzeniom i poleceniom kierownictwa spływu i ratowników WOPR oraz dyrekcji PAŁACU NOSOWO na terenie zakwaterowania.
 2. Przestrzegania przepisów: prawa wodnego, ochrony przyrody, karty turysty, ochrony środowiska, przepisów w zakresie p.-poż. Regulaminu wypożyczalni kajaków Piraci Parsęty dostępnego na stronie www.piraci-parsety.pl . Regulaminu pobytu na terenie Pałacu w Nosowie.
 3. Udzielanie pomocy potrzebującym na trasie spływu kajakowego i biwaku.
 4. Przestrzegania przepisu o obowiązku płynięcia w zapiętym sprzęcie asekuracyjnym (kapok) w czasie całego okresu przebywania na wodzie w kajaku.
 5. Biwakowania tylko w miejscach wyznaczonych przez kwatermistrzostwo obozu kajakowego.
 6. Układania kajaków na postojach w miejscach wskazanych.
 7. Czyszczenia i mycia sprzętu po każdorazowym zakończeniu spływu kajakowego.
 8. Obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu na wodzie podczas spływu kajakowego.
 9. Zastrzegamy sobie prawo nie dopuszczenia osoby do uczestnictwa w spływie kajakowym , której stan wskazuje na bycie pod działaniem alkoholu lub środków odurzających bez zwrotu wpisowego.

UCZESTNICY ZOBOWIĄZANI SĄ DO PRZESTRZEGANIA ZASAD PŁYWANIA KAJAKIEM A SZCZEGÓLNIE

 1. Nie wypływania z miejsca postoju przed wyznaczonym czasem
 2. Nie wyprzedzania kajaka pilota początkowego ( pierwszy kajak ) na trasie spływu
 3. Podporządkowanie się poleceniom komandora spływu, pilota początkowego i pilota płynącego kajakiem zamykającego spływ
 4. Podporządkowanie się poleceniom ratowników WOPR
 5. Nie pozostawiania sprzętu (kajaków) bez opieki w czasie dni spływu kajakowego i trwania obozu.
 6. Nie pozostawania za pilotem w ostatnim kajaku zamykającym spływ.
 7. Przestrzegania bezpiecznych zasad pływania w kajaku (nie wolno płynąć siedząc na wierzchu kajaka, stojąc, skakać z kajaka do wody).
 8. Dbania o czystość sprzętu przekazanego na czas trwania obozu kajakowego pod opiekę uczestnikom.
 9. Zdania sprzętu pływającego (kajaków, kapoków i wioseł) w stanie nieuszkodzonym i czystym- nie przestrzeganie tego punktu powoduje odpowiedzialność materialną.
 10. Kąpiel dozwolona tylko w miejscach strzeżonych oraz tam gdzie ratownicy przygotują i zabezpieczą odpowiednio teren.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE.

 1. Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY oraz dyrekcja PAŁACU W NOSOWIE nie odpowiada za wszelkiego rodzaju straty materialne poniesione przez uczestników i wyrządzone przez nich osobom trzecim podczas spływów kajakowych pobytu na obozie kajakowym.
 2. Każdy uczestnik bierze udział w spływie kajakowym i obozie kajakowym na własną odpowiedzialność.
 3. Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY zapewnia przewóz uczestników obozu kajakowego do miejsc rozpoczęcia kolejnych etapów i powrót po zakończonych etapach na miejsce biwakowania.
 4. Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY informuje, że na trasie spływu występują przeszkody i konieczność przenoszenia sprzętu.
 5. Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY zastrzegają sobie prawo dokonania koniecznych zmian na trasie spływu oraz w programie i ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu
 6. Od uczestników wymagany jest stan zdrowia umożliwiający uprawianie turystyki kajakowej.
 7. Osoby niepełnoletnie biorą udział w spływie jedynie pod opieką dorosłych opiekunów, biorących na siebie całkowitą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo i szkody przez nich wyrządzone.
 8. Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY ma prawo wyłączenia z uczestnictwa osób, które nie podporządkują się regulaminowi obozu kajakowego i podczas spływów kajakowych, oraz zarządzeniom ratowników WOPR bez zwrotu kosztów uczestnictwa w obozie kajakowym.
 9. Picie alkoholu zażywanie środków odurzających w czasie trwania spływu kajakowego jest niedozwolone.
 10. Kierownictwo obozu kajakowego nie bierze odpowiedzialności za majątek uczestników obozu kajakowego.
 11. Kierownictwo obozu kajakowego ze względu na bezpieczeństwo uczestników i warunki pogodowe może zmienić, skrócić a nawet odwołać poszczególne etapy spływu.

Nie przestrzeganie treści punktów regulaminu, po trzykrotnym upomnieniu przez ratowników WOPR , kierownictwo obozu kajakowego,  powoduje wykluczenie z obozu kajakowego i ze  spływów kajakowych oraz pokrycie kosztów organizacyjnych.

Kontakt :

www.piraci-parsety.pl

Jarosław Krawiec tel 693012697

kajaki@piraci-prsety.pl

 

 

 

 

 

                            

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *