Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

Piraci Parsęty - Kajaki - Spływy Kajakowe - Koszalin - Kołobrzeg

Parsęta - Radew - Chotla - Dębnica - Liśnica - Perznica - Pokrzywnica - Stara Rega - Rosnowo - Hajka

OBOZY KAJAKOWE

Z ,, PIRATAMI PARSĘTY”

6 dni NA RZECE RADEW I PARSĘTA

Z NOCLEGIEM W XIXw PAŁACACH.

Dla grup 18 i 36 osób.

NASZE SPŁYWY

11703212_919722518099952_5388775388644281045_n

Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY ma zaszczyt zaprosić aktywnych turystów

na sześciodniowy obóz kajakowy w województwie zachodniopomorskim na rzekach Radew

i Parsęta  z noclegiem w dziewiętnastowiecznych Pałacach położonych w Nosowie nad rzeką Radew lub w Bukówku nad rzeką Chotlą.

RZEKA PARSĘTA

PRZYGODA rz. PARSĘTA fot.25

Pragniemy również zapewnić dodatkowe atrakcje w postaci gry w Paintball , wycieczki turystycznej po mieście Kołobrzeg połączonej z rejsem statkiem PIRAT po morzu Bałtyckim. Spływ kajakowy rzeką Radew i Parsęta pozwoli na odpoczynek wśród przyrody od gwaru betonowych miast i problemów o których zapomina się po 20 minutach płynięcia kajakiem. Trasę którą proponujemy przepłynął swego czasu Jan Paweł II którego hobby oprócz wędrówek po górach było również kajakarstwo rzeczne. Po Parsęcie i Radwi pływał również znany Polak Aleksander Doba który przepłynął kajakiem samemu Atlantyk.

 Plan Pobytu ;

 NIEDZIELA

 Przyjazd do Pałacu w Nosowie lub w Bukówku i  zakwaterowanie. Kolacja.

PAŁAC W NOSOWIE  www.palacnosowo.ohp.pl 

3a

PAŁAC W BUKÓWKU www.wstarympalacu.pl 

4a

PONIEDZIAŁEK

Po śniadaniu wyjazd na spływ kajakowy rzeką Radew od miejscowości Niedalino do Pałacu w Nosowie. Spływ kajakowy proponowanym odcinkiem rzeki Radew nie jest zbyt trudny do pokonania ale wymaga koordynacji ruchowej w postaci umiejętności kierowania kajakiem którą można zdobyć w początkowym etapie spływu zaraz po starcie słuchając uwag ratowników WOPR. Po drodze dwie przenioski kajaków na krótkim odcinku przez tamy pstrągarni spiętrzających wodę w rzece. Kilka drzew w korycie rzeki które trzeba w umiejętny sposób ominąć kajakiem, czasem trzeba się schylić przepływając pod drzewem a i zdarzą się drzewa w rzece po których trzeba przepłynąć kajakiem co stanowi dodatkową atrakcję. Zachowując ciszę oprócz  grup kaczek i łabędzi można spotkać na brzegu zwierzęta leśne dziki, sarny i jelenie, można również zobaczyć łasice i bobry zamieszkujące rzekę Radew. Rzeka jest bardzo czysta na 2 m widać w korycie rzeki falującą roślinność. Rzeka Radew obfituje w wiele gatunków ryb pstrągowych. Większa część trasy spływu biegnie przez tereny leśne porastające brzegi rzeki. Czas spływu to około 6-7 godzin. Podczas całego spływu oczywiście towarzyszą ratownicy WOPR którzy zapewnią bezpieczeństwo oraz udzielą rad i pomogą w pokonywaniu przeszkód rzecznych w postaci zwalonych drzew w korycie rzeki. Koniec spływu jest przy pałacu w Nosowie gdzie macie Państwo nocleg lub wrócicie na nocleg do Pałacu w Bukówku. W Pałacach będzie czekał ciepły obiad i kolacja z możliwością zrobienia ogniska pozwalającego na podzielenie się wrażeniami z rzeki.

 RZEKA RADEW

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

WTOREK

Po śniadaniu odpoczywając od trudów spływu kajakowego autobus zawiezie Państwo na wycieczkę po mieście Kołobrzeg nad morzem Bałtyckim. Miasto Kołobrzeg zapewnia wiele atrakcji dla turystów w postaci wycieczki na molo, smażonej świeżej rybki z frytkami nie wspominając o kąpieli w morzu bałtyckim. Jako dodatkową atrakcję pragniemy zaproponować rejs po Bałtyku statkiem stylizowanym na statek piracki, dwupokładowym, dwumasztowym żaglowcem PIRAT  którego rejs pozwoli na wczucie się w klimat morskich piratów. Po wycieczce w Kołobrzegu autokar zabierze Państwa na nocleg do Pałacu w Nosowie lub w Bukówku.

STATEK PIRAT KOŁOBRZEG www.rejsy-kolobrzeg.pl 

6a

ŚRODA

Po pysznym śniadaniu zapraszamy na kolejny spływ kajakowy rzeką Radew od Pałacu w Nosowie do mostu drogowego w okolicy miejscowości Wrzosowo. Przez pierwsze trzy godziny spływu rzeką Radew do pokonania Park Pałacu w Nosowie z ogromnymi drzewami zwalonymi w poprzek rzeki gdzie będzie trzeba wykazać się umiejętnością omijania przeszkód przepływając przez wąskie miejsca wycięte na kajaki z miejscami silnym nurtem. Oczywiście pod czujnym okiem doświadczonych ratowników WOPR. Po około trzech godzinach spływu kajakowego przenioska kajaków przez zabytkową Wyspę Biskupią w Karlinie gdzie obecnie trwają prace renowacyjne celem przywrócenia świetności Wyspy. Dalej po minięciu Wyspy Biskupiej wpłyniecie Państwo w rzekę Parsętę którą przez głównie tereny leśne dopłyniecie do mostu drogowego w okolicy miejscowości Wrzosowo skąd autobus zabierze Państwa do Nosowa lub Bukówka na kolejny nocleg i podzielenie się wrażeniami ze spływu kajakowego przy wieczornym ognisku.

 WYSPA BISKUPIA KARLINO

7a

CZWARTEK

Po śniadaniu odpoczywając od trudów rzek autobus zabierze Państwo na teren byłej jednostki wojskowej w okolicy miejscowości Kołobrzeg gdzie odbędzie się gra w paintball przeprowadzona przez doświadczoną firmę z 14 letnim stażem 

PAINTBALL – jest grą militarną polegającą na rywalizacji dwóch zespołów wyposażonych w pistolety pneumatyczne tzw. markery paintballowe. Amunicją są kulki z kolorową farbą. Zabawa jest bardzo widowiskowa i dostarcza mnóstwo adrenaliny i wrażeń. Każdy z uczestników zostaje wyposażony w odzież ochronną, maskę i marker paintballowy. Zabawa rozpoczyna się po przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa i obsługi markerów. Nad wszystkimi czuwają instruktorzy.

Przykładowe scenariusze:
„Ochrona Prezydenta” – należy ocalić głowę państwa przed terrorystami
„Zdobądź flagę” – spróbuj zdobyć flagę i dostarczyć ją do swojej siedziby
„Zakładnicy” – celem jest ocalenie uwięzionych towarzyszy

Po męczącym dniu powrót autokarem do Pałacu w Nosowie lub w Bukówku na pyszny obiad i kolację.

PAINTBALL  OKOLICE KOŁOBRZEGU www.macomm.com.pl 

8a

PIĄTEK

Po śniadaniu zapraszamy na kolejny spływ kajakowy rzeką Parsętą od mostu drogowego we Wrzosowie gdzie w Środę został zakończony spływ i płyniecie Państwo do samego Kołobrzegu. Trasa spływu kajakiem około 6 godzin. Łatwa trasa kilka drzew do ominięcia kajakiem z lewej lub

z prawej strony , można się zrelaksować i aktywnie odpocząć od trudów poprzednich dni.

Z Kołobrzegu autobus zabierze Państwa do Nosowa lub Bukówka na pyszną kolację, wykwaterowanie i wyjazd powrotny do domu.

RZEKA PARSĘTA

9a

Po zakończeniu OBOZU KAJAKOWEGO zorganizowanego przez Wypożyczalnię Kajaków Piraci Parsęty będziecie Państwo gotowi na skorzystanie z naszych usług w spływach indywidualnych na wybranych odcinkach rzeki Radew i Parsęty gdzie z przyjemnością zwodujemy kajaki i gdzie jest dużo trudniej płynąć kajakiem niż na wcześniej pokonanych odcinkach. Zapraszamy na ekstremalną rzekę Parsętę i Radew w górnym biegu, dziką i bez ingerencji ludzi po przepłynięciu których żadna rzeka w Polsce i Europie nie będzie Wam straszna a zdobyte doświadczenie podczas OBOZU KAJAKOWEGO Z PIRATAMI PRASĘTY pozwoli na bezstresowe pokonanie pozostałych odcinków NASZYCH RZEK.

RZEKA PARSĘTA 

10a

Ta oferta jest elastyczna to może być mniej lub więcej dni.

Wysokość ceny od osoby – w zależności od ilości osób i dni pobytu na obozie kajakowym oraz ceny transportu z danego miasta w Polsce.

RZEKA RADEW

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ATRAKCYJNA CENA za 6 dni pobytu na obozie kajakowym w dniach OD NIEDZIELI DO PIĄTKU nie obejmująca transportu autokaru z dowolnego miasta  w Polsce do Pałacu w Nosowie lub Bukówku obejmująca transporty z Pałaców przez wszystkie dni obozu kajakowego:

 Oferta dla 18 osób pobyt 6 dni = 1196 zł od osoby

Oferta dla 36 osób pobyt 6 dni = 1105 zł od osoby

 Cena obejmuje :

– opłatę za nocleg za wszystkie dni z wyżywieniem

– opiekę ratowników WOPR podczas spływów kajakowych.

– opłatę za rejs statkiem pirat w Kołobrzegu.

– miejsce w kajaku przez wszystkie dni spływu.

– grę w paintball.

– transport  autobusem z Pałacu w Nosowie lub w Bukówku przez wszystkie dni obozu kajakowego.

– ubezpieczenie NNW każdej osoby na 100 000zł.

 DODATKOWO MOŻEMY ZAPEWNIĆ :

 – transport autobusem z dowolnego miasta w Polsce do Pałacu w Nosowie lub w Bukówku na obóz kajakowy oraz powrót do domu.

– naukę jazdy konnej dla początkujących oraz jazdę konną dla zaawansowanych.

 STAJNIA SZCZYTNIKI LULEWICE

12a

Kontakt :

PIRACI PARSĘTY

Tel: 693012697

e-mail : kajaki@piraci-parsety.pl

Serdecznie zapraszamy. PIRACI PARSĘTY

RZEKA RADEW

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

REGULAMIN

OBOZU KAJAKOWEGO

Z ,, PIRATAMI PARSĘTY”

6 dni NA RZECE RADEW I PARSĘTA

 

CENA OD OSOBY

Oferta dla 18 osób pobyt 6 dni = 1196 zł od osoby

Oferta dla 36 osób pobyt 6 dni = 1105 zł od osoby

W PRZYPADKU ODWOŁANIA OBOZU KAJAKOWEGO ZE WZGLĘDÓW ZAŁAMANIA POGODY,

Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD WYPOŻYCZALNI KAJAKÓW PIRACI PARSĘTY, Z BRAKU WYSTARCZAJĄCEJ LICZBY CHĘTYCH WPŁACONE KWOTY ZOSTANĄ W CAŁOŚCI ZWRÓCONE DO 8 DNI ROBOCZYCH OD DATY PLANOWANEGO OBOZU.

CENA OBEJMUJE :

– opłatę za nocleg za wszystkie dni z wyżywieniem

– opiekę ratowników WOPR podczas spływów kajakowych.

– opłatę za rejs statkiem pirat w Kołobrzegu.

– miejsce w kajaku przez wszystkie dni spływu.

– grę w paintball.

– transport autobusem z Pałacu w Nosowie lub w Bukówku przez wszystkie dni obozu kajakowego.

– ubezpieczenie NNW każdej osoby na 100 000zł.

 DODATKOWO :

– możemy zapewnić transport z dworca PKP Karlino , Białogard do Pałacu w Nosowie i Bukówku.

Bus 8 osób z Karlina do Nosowa = 40 zł : 8 osób = 5 zł od osoby.

Bus 8 osób z Białogardu do Nosowa = 40 zł : 8 osób = 5 zł od osoby.

Bus 8 osób z Białogardu do Bukówka = 40 zł : 8 osób = 5 zł od osoby.

Autobus do 50 osób z Karlina do Nosowa = 250zł : 50 osób = 5 zł od osoby.

Autobus do 50 osób z Białogardu do Nosowa = 250zł : 50 osób = 5 zł od osoby.

Autobus do 50 osób z Białogardu do Bukówka  = 250zł : 50 osób = 5 zł od osoby.

– Możemy zapewnić autobus i transport na obóz oraz powrót do domu z dowolnego miasta w Polsce

i za granicą cena do ustalenia.

– Możemy zaproponować inną ofertę z wieloma atrakcjami, lub zrealizować Państwa pomysły

ceny do ustalenia.

SPOSÓB REZERWACJI :

Grupy znajomych od 18 do 36 osób, szkoły, zakłady pracy, biura turystyczne -chętnych na taką formę obozu kajakowego prosimy :

– telefonicznie 693012697 Jarosław Krawiec. Pytać czy jest jeszcze wolny termin na wybraną datę obozu kajakowego. Nie odbieramy ODDZWANIAMY.

– Podać Imię Nazwisko PESEL celem wykupienia ubezpieczenia NNW.

– Wpisujemy osobę na listę. Czekamy na przelew całej kwoty :

Oferta dla 18 osób pobyt 6 dni = 1196 zł od osoby

Oferta dla 36 osób pobyt 6 dni = 1105 zł od osoby

na konto PIRATÓW PARSĘTY do pięciu dni roboczych. Lub przelew za całą grupę.

– na przelewie podać nazwisko imię lub nazwę firmy z dopiskiem PIRACKI OBÓZ KAJAKOWY data obozu.

– brak przelewu do 5 dni roboczych po zarezerwowaniu telefonicznym daty na obóz weryfikujemy oddzwaniając do chętnej osoby. Brak kontaktu po braku przelewu skreślamy osobę z terminu.  

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 1. Podstawą zrealizowania obozu kajakowego jest wpłata :

Oferta dla 18 osób pobyt 6 dni = 1196 zł od osoby

Oferta dla 36 osób pobyt 6 dni = 1105 zł od osoby

na konto PIRATÓW PARSĘTY. Decyduje kolejność zgłoszeń telefonicznych przy indywidualnych wpłatach zamawiających.

 1. Umiejętność pływania.
 2. W OBOZIE KAJAKOWYM Z PIRATAMI PARSĘTY mogą uczestniczyć jedynie osoby, które ukończyły 18 lat (na dzień rozpoczęcia obozu), osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w obozie jedynie pod opieką opiekunów prawnych.
 3. Przestrzeganie regulaminu obozu kajakowego oraz poleceń ratowników WOPR i właścicieli Wypożyczalni Kajaków PIRACI PARSĘTY.

SPRAWY FINANSOWE

 1. Osoba rezygnująca z obozu na 13 dni przed jego rozpoczęciem lub w trakcie jego trwania, z wyłączeniem zdarzeń losowych lub odwołania obozu kajakowego przez PIRATÓW PARSĘTY, pokrywa koszty organizacyjne w kwocie :

Oferta dla 18 osób pobyt 6 dni = 1196 zł od osoby

Oferta dla 36 osób pobyt 6 dni = 1105 zł od osoby

wpłacone na konto PIRATÓW PARSĘTY.

 1. Nie stawienie się w wyznaczone miejsce i na wyznaczoną godzinę odjazdu autobusu na obóz, na spływ kajakowy, czy powrotu ze spływu powoduje powrót do miejsca noclegu na własny koszt lub nie uczestniczenie w obozie kajakowym bez zwrotu kosztów organizacyjnych we wpłaconej kwocie :

Oferta dla 18 osób pobyt 6 dni = 1196 zł od osoby

Oferta dla 36 osób pobyt 6 dni = 1105 zł od osoby

Osobie wyrażającej chęć uczestniczenia w obozie kajakowym PIRATÓW PARSĘTY przysługuje zwrot wpłaconej kwoty kosztów organizacyjnych :

Wypożyczalnia Kajaków ,,Piraci Parsęty” podaje informacyjnie, że szacowane średnie koszty potrąceń z wpłaconych kosztów organizacyjnych w przypadku rezygnacji kształtują się następująco:
– na 31 dni lub więcej przed datą rozpoczęcia obozu kajakowego opłata manipulacyjna potrącona przez Wypożyczalnia Kajaków ,,Piraci Parsęty” jest w wysokości 40zł PLN ze zwracanego kosztu organizacyjnego;
– w terminie 30 – 14 dni przed datą rozpoczęcia obozu kajakowego opłata manipulacyjna potrącona przez Wypożyczalnię Kajaków ,,Piraci Parsęty” jest w wysokości 50% ze zwracanego kosztu organizacyjnego;
– w terminie 13 dni przed datą rozpoczęcia obozu kajakowego opłata manipulacyjna potrącona przez Wypożyczalnię Kajaków ,,Piraci Parsęty” jest w wysokości 100% kwoty kosztu organizacyjnego i Wypożyczalnia Kajaków ,,Piraci Parsęty” nie zwraca zapłaconego kosztu organizacyjnego.

Osoba wyrażająca chęć uczestniczenia w obozie kajakowym może otrzymać zwrot całości wpłaty kosztów organizacyjnych w przypadku gdy znajdzie osobę zastępczą na zwalniane przez siebie miejsce niezależnie od terminu rezygnacji. Przeniesienie praw i obowiązków Uczestnika Obozu Kajakowego Piratów Parsęty na inną osobę spełniającą warunki udziału w obozie kajakowym jest skuteczne, jeżeli Wypożyczalnia Kajaków ,,Piraci Parsęty” zostanie poinformowana o zamianie najpóźniej na dwa dni robocze przed rozpoczęciem obozu kajakowego.

 

SPRZĘT I EKWIPUNEK: 

 1. W PAŁACU I W WIOSCE NOSOWO BRAK SKLEPU.

    W PAŁCU W BUKÓWKU BRAK SKLEPU. W WIOSCE BUKÓWKO MAŁY WIEJSKI SKLEP.

SKLEPY 18km od Nosowa w Białogardzie lub 13 km od Nosowa w Karlinie.

SKLEPY  10km od Bukówka w Tychowie

Na życzenie zorganizujemy wyjazd z noclegów do sklepów lub można zrobić zakupy jadąc do Kołobrzegu na grę w paintball lub rejs statkiem PIRAT.

 1. Każdy z uczestników zobowiązany jest do dbania o sprzęt przekazany mu na czas trwania obozu kajakowego; za zagubiony sprzęt odpowiedzialność finansową ponosi uczestnik obozu kajakowego odpowiedzialny za powierzony mu sprzęt (w skład sprzętu przypadającego na uczestnika wchodzą: kajak, wiosło, kamizelka asekuracyjna)
 2. Nie można porzucić sprzętu i zrezygnować z uczestnictwa w spływie kajakowym podczas obozu.
 3. W razie rezygnacji z dalszego płynięcia w trakcie trwania spływu kajakowego, należy na koszt własny dostarczyć- sprzęt z miejsca, w którym nastąpiła rezygnacja na miejsce wskazane przez kierownictwo, gdzie nastąpi odebranie sprzętu od uczestnika spływu.
 4. Wszystkie uszkodzenia lub zagubienia sprzętu muszą być bezzwłocznie zgłaszane organizatorom, którzy podejmują ostateczną decyzje finansową związane z tą sprawą.

PRZYJMOWANIE I WERYFIACJA UCZESTNIKÓW :

Przyjmowanie i weryfikacja przybyłych uczestników w pierwszym dniu obozu kajakowego od 17.00 do 20.00, w drugim dniu obozu kajakowego od godz. 8.00 do 9.30 na terenie PAŁACU W NOSOWIE LUB W BUKÓWKU. Osoby, które nie zgłoszą swojej obecności do godz. 9.30 w drugim dniu obozu zostaną skreślone z listy uczestników. Wpisowe nie podlega zwrotowi.

UCZESTNICY OBOZU KAJAKOWEGO  ZOBOWIĄZANI SĄ DO:

 1. Przestrzegania regulaminu OBOZU KAJAKOWEGO Z ,, PIRATAMI PARSĘTY” 6 dni NA RZECE RADEW I PARSĘTA oraz obowiązku podporządkowania się wszystkim zarządzeniom i poleceniom kierownictwa spływu i ratowników WOPR oraz dyrekcji PAŁACU NOSOWO I PAŁACU W BUKÓWKU na terenie zakwaterowania.
 2. Przestrzegania przepisów: prawa wodnego, ochrony przyrody, karty turysty, ochrony środowiska, przepisów w zakresie p.-poż. Regulaminu wypożyczalni kajaków Piraci Parsęty dostępnego na stronie www.piraci-parsety.pl . Regulaminu pobytu na terenie Pałacu w Nosowie i Pałacu w Bukówku. Regulaminu podczas rejsu statkiem PIRAT oraz gry w paintball firmy Adrenalina u Macomma.
 3. Udzielanie pomocy potrzebującym na trasie spływu kajakowego i zakwaterowania.
 4. Przestrzegania przepisu o obowiązku płynięcia w zapiętym sprzęcie asekuracyjnym (kapok) w czasie całego okresu przebywania na wodzie w kajaku. Gry w paintball przestrzegając instruktarzu udzielonego przed grą.
 5. Układania kajaków na postojach w miejscach wskazanych.
 6. Czyszczenia i mycia sprzętu po każdorazowym zakończeniu spływu kajakowego.
 7. Obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu na wodzie podczas spływu kajakowego.
 8. Zastrzegamy sobie prawo nie dopuszczenia osoby do uczestnictwa w spływie kajakowym , której stan wskazuje na bycie pod działaniem alkoholu lub środków odurzających bez zwrotu wpisowego.

UCZESTNICY ZOBOWIĄZANI SĄ DO PRZESTRZEGANIA ZASAD PŁYWANIA KAJAKIEM A SZCZEGÓLNIE

 1. Nie wypływania z miejsca postoju przed wyznaczonym czasem
 2. Nie wyprzedzania kajaka pilota początkowego ( pierwszy kajak ) na trasie spływu
 3. Podporządkowanie się poleceniom komandora spływu, pilota początkowego i pilota płynącego kajakiem zamykającego spływ
 4. Podporządkowanie się poleceniom ratowników WOPR
 5. Nie pozostawiania sprzętu (kajaków) bez opieki w czasie dni spływu kajakowego i trwania obozu.
 6. Nie pozostawania za pilotem w ostatnim kajaku zamykającym spływ.
 7. Przestrzegania bezpiecznych zasad pływania w kajaku (nie wolno płynąć siedząc na wierzchu kajaka, stojąc, skakać z kajaka do wody).
 8. Dbania o czystość sprzętu przekazanego na czas trwania obozu kajakowego pod opiekę uczestnikom.
 9. Zdania sprzętu pływającego (kajaków, kapoków i wioseł) w stanie nieuszkodzonym i czystym

nie przestrzeganie tego punktu powoduje odpowiedzialność materialną.

 1. Kąpiel dozwolona tylko w miejscach strzeżonych oraz tam gdzie ratownicy przygotują i zabezpieczą odpowiednio teren.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE.

 1. Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY oraz dyrekcja PAŁACU W NOSOWIE i PAŁACU W BUKÓWKU nie odpowiada za wszelkiego rodzaju straty materialne poniesione przez uczestników i wyrządzone przez nich osobom trzecim podczas spływów kajakowych pobytu na obozie kajakowym.
 2. Każdy uczestnik bierze udział w spływie kajakowym i obozie kajakowym na własną odpowiedzialność.
 3. Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY zapewnia przewóz uczestników obozu kajakowego do miejsc rozpoczęcia kolejnych etapów i powrót po zakończonych etapach na miejsce biwakowania.
 4. Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY informuje, że na trasie spływu występują przeszkody i konieczność przenoszenia sprzętu.
 5. Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY zastrzegają sobie prawo dokonania koniecznych zmian na trasie spływu oraz w programie i ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu
 6. Od uczestników wymagany jest stan zdrowia umożliwiający uprawianie turystyki kajakowej.
 7. Osoby niepełnoletnie biorą udział w spływie jedynie pod opieką dorosłych opiekunów, biorących na siebie całkowitą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo i szkody przez nich wyrządzone.
 8. Wypożyczalnia kajaków PIRACI PARSĘTY ma prawo wyłączenia z uczestnictwa osób, które nie podporządkują się regulaminowi obozu kajakowego i podczas spływów kajakowych, oraz zarządzeniom ratowników WOPR bez zwrotu kosztów uczestnictwa w obozie kajakowym.
 9. Picie alkoholu zażywanie środków odurzających w czasie trwania spływu kajakowego jest niedozwolone.
 10. Kierownictwo obozu kajakowego nie bierze odpowiedzialności za majątek uczestników obozu kajakowego.
 11. Kierownictwo obozu kajakowego ze względu na bezpieczeństwo uczestników i warunki pogodowe może zmienić, skrócić a nawet odwołać poszczególne etapy spływu.

Nie przestrzeganie treści punktów regulaminu, po trzykrotnym upomnieniu przez ratowników WOPR , kierownictwo obozu kajakowego,  powoduje wykluczenie z obozu kajakowego i ze  spływów kajakowych oraz pokrycie kosztów organizacyjnych.

Kontakt :

www.piraci-parsety.pl

Jarosław Krawiec tel 693012697

kajaki@piraci-prsety.pl